Darmowe zabiegi, konsultacje lekarskie i badania - 17 lipca w szczawnickim uzdrowisku wszyscy, którzy poszukują zdrowia i porady specjalisty mogą z nich nieodpłatnie skorzystać.
Rozpoczęto prace budowlano-ziemne przy kolejnych dwóch dużych inwestycjach w Szczawnicy: gruntownie przebudowany zostanie Park Dolny, modernizowany jest Plac Dietla.
Wraz z sezonem turystycznym Miasto i Gmina Szczawnica przygotowuje zarówno dla odwiedzających, jak i dla mieszkańców serię ciekawych imprez o charakterze kulturalnym.
Wystawa, prezentująca bogatą i oryginalną kulturę grupy etnicznej, zwanej Rusinami Szlachtowskimi, została otwarta w szczawnickiej Galerii Pijalni Wód Mineralnych.
III Festiwal Baśni i Bajki, połączony w tym roku z piknikiem dla najmłodszych szczawniczan, miał miejsce w sercu Uzdrowiska Szczawnica, na Placu Dietla. W tym roku impreza wpisała się w cykl imprez jubileuszowych z okazji 200 lat Uzdrowiska.
W rankingu "Rzeczpospolitej", szacującej wysokość inwestycji w przeliczeniu na mieszkańca, w kategorii miast do 20 tys. osób Szczawnica zajęła 1. miejsce w województwie i 6. w Polsce.
Urząd Miasta i Gminy Szczawnica przygotował dla mieszkańców niezwykły projekt - część z nich przez trzy lata korzystać może z dobrej klasy komputera i internetu - nieodpłatnie.
Uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą oraz przekazanie placu budowy - tak, po miesiącach żmudnych przygotowań dokumentacji rozpoczyna się rewitalizacja Placu Dietla w Szczawnicy.
Uzdrowisko Szczawnica ma już 200 lat. Z tej okazji rozpoczął się cykl imprez jubileuszowych. Inauguracji obchodów dokonali spadkobiercy ostatniego właściciela kurortu, Adama hr. Stadnickiego, w towarzystwie zaproszonych gości.