2022-11-03     Huberta, Miły, Sylwii     "Ludzkość kroczy stale naprzód, jednak człowiek pozostaje ten sam". Johann Wolfgang Goethe    

Informacja, która jest rzetelna, zwięzła i dociera na czas do szerokich kręgów odbiorców to w dzisiejszych czasach podstawa funkcjonowania każdej sprawnie działającej jednostki organizacyjnej. Skutecznym sposobem informowania zarówno mieszkańców jak i licznie odwiedzających Szczawnicę gości o życiu społeczno – kulturalnym uzdrowiska , jest utworzona na stronie internetowej miasta www.tv.szczawnica.pl „Szczawnicka Telewizja Internetowa.”  To narzędzie komunikacji i promocji, próbnie uruchomione zostało już w styczniu br. jednak dopiero teraz nabiera nowej szaty graficznej i gromadzi wszystkie materiały filmowe realizowane na temat wydarzeń dziejących się w Szczawnicy. Obecnie znajdują się tam filmy i reportaże na temat realizowanych przez miasto inwestycji, podejmowanych akcji promocyjnych czy wydarzeń kulturalnych w muzycznej owczarni. Finalnym produktem szczawnickiej telewizji internetowej, jest utworzenie platformy, na której zamieszczane będą wszystkie materiały filmowe z realizowanych na terenie gminy Szczawnica działań – zarówno inwestycyjnych, społecznych, kulturalnych czy sportowych. Będzie tam miejsce na reportaże z ciekawych wycieczek i uroczystości szkolnych, pięknych przedstawień teatralnych przedszkolaków, jak również materiał z uroczystości kościelnych czy zawodów sportowych. Będzie to miejsce, gdzie społeczeństwo Szczawnicy będzie miało pełny obraz na temat wydarzeń dziejących się w Szczawnicy, których nieraz nie sposób opisać w prasie.

„Pierwsze kroki w utworzeniu Szczawnickiej telewizji internetowej poczynił Urząd Miasta, lecz docelowo to sami mieszkańcy Szczawnicy będą uczestniczyć w jej kształcie, proponując zarówno treść zamieszczanych materiałów jak również przesyłając reportaże z uroczystości w których uczestniczyli. Zapewne wkrótce powstanie regulamin porządkujący kwestie techniczne i organizacyjne, lecz bardzo ważne jest, by to sami mieszkańcy bezpośrednio kształtowali wizerunek szczawnickiej telewizji internetowej, która będzie nie tylko platformą informacyjną, ale przede wszystkim promującą nasze piękne uzdrowisko” – dodaje optymistycznie burmistrz Grzegorz Niezgoda.