2022-11-03     Huberta, Miły, Sylwii     "Ludzkość kroczy stale naprzód, jednak człowiek pozostaje ten sam". Johann Wolfgang Goethe    
Autor: TV-NS.pl
Data wydarzenia: 2012-07-12
Wyświetleń: 15939
Ocena: 2.87
Twoja ocena: 12345

Szczawnicki Chór Kameralny powraca z Barokowymi Eksploracjami. Tym razem podczas kilku koncertów w różnych miejscach chórzyści zaprezentują utwory Handel’a.

Pierwszy występ odbędzie się w Szczawnicy. Projekt zatacza coraz większe kręgi.

- Wspólnie zagramy i zaśpiewamy aż 4  koncerty: w Szczawnicy w Dworku Gościnnym, w kościele św. Barbary w Krakowie, w Czerwonym Klasztorze i kościele św. Jerzego na Słowacji. Poprowadzimy też warsztaty z dziećmi - wymienia Agnieszka Żarska, dyr. Szczawnickiego Chóru Kameralnego.

Na razie trwają intensywne próby przed koncertami. Występy odbędą się w międzynarodowym składzie. Będą soliści pochodzący z Węgier i Grecji. W projekcie po raz drugi bierze udział Muzyka Aeterna z Bratysławy.

- Wspólna praca się rozwija. Agnieszka Żarska jest utalentowaną kobietą, która tworzy wielkie projekty. Myślę, że za rok Szczawnica - mimo, że jest małym miastem - może się stać centrum kultury operowej - mówi Peter Zajicek dyr. Musica Aeterna Bratislawa.

Pieniądze na realizację projektu Barokowe Eksploracje udało się zdobyć z Funduszu Wyszehradzkiego. W promowanie działań Szczawnickiego Chóru Kameralnego włącza się wielu sponsorów. Mecenasem chóru jest spółka Thermaleo, w której większościowe udziały mają spadkobiercy hrabiego Adama Stadnickiego.

Krystyna Pasek
 

Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze