Śpiewaczka rusnacka przyjechała do Jaworek aż z Litmanowej na Słowacji. Łemków reprezentował zespół Sereńcza, a Górali - miejscowe zespoły: Pieniny i grupa Jana Malinowskiego. Gościnnie swój koncert dał też zespół dziecięcy Kołomyjka z Huculszczyzny. W sumie sześć zespołów i niebywała atrakcja dla turystów. To już czwarta edycja festiwalu, który z roku na rok powiększa się.
Uroczystego otwarcia centralnego placu w Jaworkach dokonano w niedzielę. Miejsce stać się ma miejscem wypadowym dla wycieczek górskich, lub wypoczynku po trudach wędrówek.
Z Henrykiem Węglarzem, flisakiem ze Szczawnicy, m.in. o historii flisactwa, budowie flisackich łodzi oraz przedsięwzięciu charytatywnym spływu do Bałtyku rozmawiał Dariusz Poremba.
Jedną z największych atrakcji turystycznych jest spływ przełomem Dunajca. Przygoda rozpoczyna się w Sromowcach Wyżnych od "zaokrętowania". Ponaddwugodzinna podróż w towarzystwie rozgadanych Górali na tle nieprawdopodobnych widoków staje się krótka jak mgnienie. Turyści wysiadają w przystani w Szczawnicy.
Największe atrakcje Szczawnicy to niewątpliwie przyroda i doskonała infrastruktura turystyczna. To elementy, które z tej miejscowości czynią Perłę Pienin.
Rewitalizacja uzdrowiskowego Parku Dolnego, Pl. Dietla oraz promenady spacerowej do pijalni wraz z elementami małej architektury uzdrowiskowej i przebudową pijalni wody mineralnej w Szczawnicy, to projekty, które uzyskały dofinansowanie Województwa Małopolskiego. 21 czerwca marszałek Marek Nawara przekazał burmistrzowi Szczawnicy Grzegorzowi Niezgodzie stosowne umowy.