2022-11-03     Huberta, Miły, Sylwii     "Ludzkość kroczy stale naprzód, jednak człowiek pozostaje ten sam". Johann Wolfgang Goethe    
Źródło: Telewizja Internetowa tv-ns.pl
Data wydarzenia: 2011-07-08

Darmowe zabiegi, konsultacje lekarskie i badania - 17 lipca w szczawnickim uzdrowisku wszyscy, którzy poszukują zdrowia i porady specjalisty mogą z nich nieodpłatnie skorzystać.

Do dyspozycji będzie laryngolog, internista i kardiolog.

- Zapraszamy w godzinach od 9.00 do 17.00 osoby zainteresowane: kuracjuszy, mieszkańców, wczasowiczów przebywających w Szczawnicy na "białą niedzielę" - mówi Antoni Sławik, prezes Uzdrowiska Szczawnica S.A. - W tych godzinach będzie można skorzystać z bezpłatnych porad lekarskich.

Ponadto podczas szczawnickiej białej niedzieli można będzie skorzystać z wszystkich oferowanych przez uzdrowisko zabiegów, które prowadzone są w Zakładzie Przyrodoleczniczym. Warto poddać się zabiegom z zakresu fizjoterapii, hydroterapii, inhalacji czy fizykoterapii. Kobiety powyżej 50. roku życia skorzystać będą mogły także z badań mammograficznych zorganizowanych przez NFZ. O tym, że profilaktyka w tym zakresie jest ważna mówi Krystyna Pysz-Węglarz, kierownik delegatury Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Nowym Targu.

- W Polsce coraz więcej kobiet choruje na raka piersi - mówi. - Badania wykazały, że ok. 15 tysięcy pań w ciągu roku zapada na to schorzenie. Z tej liczby aż ok. jednej trzeciej nie udaje się uratować. Żeby umożliwić kobietom z mniejszych miejscowości, wsi czy miast łatwiejszy dostęp organizowane są przyjazdy mammobusu. 17 lipca w godzinach od 9.00 aż do ostatniej pacjentki pod Inhalatorium w Szczawnicy będzie podstawiony mammobus.

Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne. Aby do niego przystąpić wystarczy się telefonicznie lub osobiście zarejestrować w szczawnickim Inhalatorium. Pozostałe badania, jakie będzie można nieodpłatnie wykonać to spirometria, sprawdzenie poziomu cukru we krwi, czy mierzenie ciśnienia tętniczego.

Dariusz Poremba

 

Komentarze :
Brak komentarzy.
15.10.2016
16.08.2014
03.08.2014
03.05.2014
29.04.2010